AERIAL YOGA

UNNATA® Aerial yoga oferuje autentyczną jogę z wykorzystaniem miękkiego hamaka do odkrywania, udoskonalania i rozwijania tradycyjnych pozycji jogi, zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Na praktyce UNNATA® zrelaksujesz i wzmocnisz ciało, odnajdziesz prawidłową postawę, a przede wszystkim, pozbędziesz się chronicznych napięć, wynikających z siedzącego trybu pracy. Na zajęcia na hamakach zabierz swoją matę lub wypożycz ją u nas.

Hamak w UNNATA® AERIAL JODZE ma niesamowite działanie terapeutyczne, wydłuża i odpręża kręgosłup. Dzięku niemu wiele trudnych asan staje się osiągalnymi do wykonania dla każdego, co w połączeniu z uczuciem zabawy, jakie daje hamak sprawia, że od Aerial Jogi nie trudno się uzależnić!

UNNATA®. Real yoga. Elevated. Unnata® Yoga offers authentic yoga with the support of a soft, aerial fabric hammock to explore, refine and advance traditional asana, both in the air and on the ground. Take your mat to this class as well or rent it in the studio. In an Unnata® class, you’ll relax and realign the body, center the mind and uplift the spirit. Your teacher will guide you to experience physical release, refined strength, energetic flow, and awareness of breath, body and bandhas. Supported by the hammock, you’ll let go into gravity and deepen your practice.

Aerial jogę praktykujemy na poziomie początkujący oraz praktykujący, dla osób, które znają podstawowe aerial asany i nie czują lęku przed pozycjami odwróconymi. (po około 3 miesiącach praktyki, ale to kwestia indywidualna. Masz wątpliwości, na jaki poziom się wybrać? Zapytaj naszych nauczycieli!)

                                                               

AERIAL YOGA REGENERACYJNA

Ta łagodna praktyka z wykorzystaniem hamaka nakierowane są na regenerację sił witalnych, odstresowanie oraz zwiększenie elastyczności ciała. Są one odpowiednie dla osób, które potrzebują łagodnej praktyki i wyciszenia. Po łągodnej rozgrzewce, przez większość zajęć hamak pełni rolę miękkiego podłoża, które delikatnie otula i dzięki równomiernemu naciskowi na wszystkie partie ciała pogłębia odprężenie. Ta praktyka na pewno wprowadzą cię w błogi nastrój i pomogą odzyskać energię!

                                               

YOGA POCZĄTKUJĄCA

Nie byłaś(eś) nigdy na jodze, słyszałeś gdzieś echem w oddali, że coś takiego istnieje, lecz nie masz pojęcia jak się za to zabrać? Lekarz mówił, że pomaga na kręgosłup i pozwala się zrelaksować? Uważasz, że nie jesteś wystarczająco rozciągnięta(y), a czy przecież do jogi nie trzeba być rozciągniętym? dołącz do naszych zajęć dla początkujących! Poznasz podstawy, nauczysz się jogowego oddechu, dowiesz się, że wcale nie trzeba być rozciągniętym i jak wspaniale możesz poczuć się dzięki jodze! Naysowi instruktorzy z uwagą i troską przemienią każdego jogo-sceptyka w jogo-fana.

                                               

YOGA VINYASA FLOW

FLOW, vinyasa albo vinyasa flow, znana również jako joga dynamiczna. Ta praktyka skupia się na łączeniu ruchu i oddechu, tak by osiągnąć balans ciała i umysłu. Polega ona na płynnym przechodzeniu z pozycji do pozycji w rytm głębokiego oddechu. Dzięki swej intensywności FLOW pozwala zaangażować wszystkie mięśnie, jednocześnie oczyszczając z toksyn, rozciągając i wzmacniając ciało, a poprzez skupienie na oddechu – odprężają umysł. Czego można chcieć więcej?

Zajęcia FLOW odpowiednie są dla osób, które miały wcześniejszy kontakt z jogą i znają jej podstawy, na przykład z zajęć yoga początkująca, yoga części pierwsze. Flow łączy jogę płynącą z oddechem z zestawem pozycji rozciągających, umożliwiając poprawę elastyczności stawów, ścięgien i mięśni.

                                                       

ASHTANGA

Ashtanga, to również vinyasa, czyli praktyka dynamiczna. Od vinyasy flow różni ją to, że wykonujesz zawsze tę samą sekwencję pozycji. Dzięki temu możesz skupić się bardziej na dopracowaniu ich detali oraz na medytacyjnym aspekcie praktyki. Sekwencja zaczyna się od rozgrzewających powitań słońca i serii pozycji stojących. Nauczyciel stopniowo dodaje nowe pozycje.

                                               

YOGA KRĘGOSŁUPA

NAYS YOGA KRĘGOSŁUPA  Ta praktyka, to prawdziwe panaceum dla Twoich pleców! Masz siedzący tryb pracy? Odczuwasz nawracające bóle pleców? Może po prostu chcesz zadbać o swój kręgosłup? Ta praktyka jest właśnie dla ciebie! W N.A.Y.S. chcemy być wsparciem dla Twoich zmęczonych pleców.

Proponujemy Ci zajęcia, które redukują wady postawy, uciążliwe bóle pleców, spowodowane pracą siedzącą, stojącą oraz wynikłe z powodu różnych urazów fizycznych i przebytych chorób. Ten trening jest dla osób potrzebujących odnowy kręgosłupa i ulgi w jego dolegliwościach oraz dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o kondycję pleców!

                                                       

YIN YOGA I REGENERACJA NA STRES

Yin jest łagodną praktyką jogi, dostępną dla każdego, bez względu na staż na macie.Polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego i wsłuchaniu się w swoje ciało Dzięki temu docieramy do miejsc, które dotychczas były niedostępne – powięzi, ścięgien, więzadeł a także kości. Ponieważ nasze ciało pamięta emocje lepiej, niż nasz świadomy umysł, uwalniamy także napięcia emocjonalne. Doskonała dla osób zestresowanych, potrzebujących wyciszenia./

Yin is a gentle yoga practice, available to everyone, regardless of your experience on the mat. It helps to completely release muscle tension and listen to your body. Thanks to this we reach places that were previously inaccessible - fascia, tendons, ligaments and bones. Because our body remembers emotions better than our conscious mind, we also release emotional tensions. Perfect for stressed people who need calmness in their life.

                                                       

PILATES

PILATES to metoda, która ma na celu odtworzenie prawidłowych wzorców ruchowych i stworzenie równowagi mięśniowej w ciele. Polecany jest szczególnie dla osób z problemami kręgosłupa, o siedzącym trybie życia oraz sportowcom, jako budulec ich zasadniczego treningu. Forma ta koncentruje się na wzmocnieniu mięśni środka (core), stabilizacji ciała i prawidłowej pracy mięśni, która u większości ludzi przez siedzący tryb życia jest zaburzona. Ten wspaniały trening możesz potraktować jako uzupełnienie do innych dziedzin sportowych, lecz również jako trening medyczny.

                                       

MISY TYBETAŃSKIE I HAMAKI

Niedzielny wieczór, to idealny moment, żeby po zabieganym czasie zrelaksować zarówno swoje ciało, jak i umysł. Ciągły kontakt z urządzeniami elektronicznymi, a także stres, na który stale jesteśmy narażeni, zaburza naturalne wibracje naszego organizmu, zakłócając jego homeostazę, powodując niepokój, rozdrażnienie i w efekcie osłabiając nasze zdrowie. Dźwięk mis zbudowany w wielu tonów składowych znakomicie łagodzi te niekorzystne objawy.

Jak piszą Halina i Marek Portalscy, pracownicy naukowi Politechniki Poznańskiej, autorzy udokumentowanej wieloma badaniami monografii dotyczącej mis dźwiękowych, „wieloton misy działa stymulująco na organizm, ponieważ jest dostrojony do jego częstotliwości rezonansowych i częstotliwości pewnych biorytmów. Chodzi tu o biorytmy krótkookresowe (na przykład rytm serca, rytm oddechowy, a zwłaszcza rytmy mózgowe) trwające od ułamka sekundy do sekund”. W tym procesie organizm sam z szerokiego spektrum dźwięku wybiera tony, które w danym momencie są mu najbardziej potrzebne.

Udowodniono także, że pod wpływem słuchania dźwięku mis, częstotliwość fal mózgowych bardzo szybko przechodzi do stanu alfa (stan relaksu), a następnie do stanu theta (stan medytacji). Podczas zajęć będziemy, leżąc wygodnie w hamakach, słuchać dźwięku mis i innych instrumentów relaksacyjnych. Zajęcia odbywają się cyklicznie, w jedną niedzielę miesiąca i obowiązuje na nie specjalna wejściówka, dostępna w zakładce karnety pod hasłem: relaks misy.

                                       

MINDFULNESS NA STRES

1,5 godzinne spotkania z uważnością to szansa na wyciszenie ciała i umysłu, nawiązanie głębokiego kontaktu ze sobą i poznanie mindfulness, jeśli do tej pory nie było Ci znane lub podtrzymanie praktyki jeśli już praktykujesz. Każde zajęcia będą miały wymiar praktyczny - rozpoczniemy łagodną praktyką uważności w pozycji siedzącej sprowadzając umysł do chwili bieżącej a następnie skupimy się na kontakcie z ciałem i tym co wewnątrz nas w atmosferze życzliwej ciekawości. Praktyki będą naprzemienne i różnorodne (w pozycji siedzącej, leżącej lub w ruchu) a każde zajęcia będą wyglądać trochę inaczej. Pojawi się przestrzeń na wymianę doświadczenia i krótkie wprowadzenie do uważności, jeśli pojawi się taka potrzeba. Dobrze będzie jeśli ubierzesz się wygodnie. Nie musisz mieć doświadczenia medytacyjnego aby przyjść, zapraszamy każdego!